Етър и Монтана завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра в Правец. Треньорът на елитния тим Станислав Генчев бе дал почивка на Иван Скерлев, Веселин Минев и Яни Пехливанов, а пусна до почивката играчи, на които по-рядко бе давал шанс, плюс дошлите на проби – защитникът Антъни и нападателят Сюлеймани.

В 23-ата минута Монтана поведе след грешка в при изнасянето на топката. Именно Антъни сгреши, като пасът му беше пресечен и доведе до гол на съперника – 0:1. В 26-ата минута остър удар на Цветомир Тодоров мина до гредата на противника.

След инкасирания гол Етър потърси изравняване. Хубава атака на Иван Вълчанов отляво завърши с пас към Иван Петков, който стреля, но вратарят акробатично изби. Още две-три добри атаки направиха етърци, но без завършващ удар и парирани от защитата на съперника.

След почивката в игра влязоха опитните Апостолов, Руменов, Стоянов, Т. Колев, Бадара и Почански и Етър натисна здраво. Отличен пробив на Иван Стоянов завърши с пас пред вратата, където обаче никой не успя да засече топката.

„Виолетовите“ изравниха в 67-ата минута, когато Румен Руменов със силен удар от дъгата на наказателното поле фронтално срещу вратата прати топката в мрежата – 1:1.

Монтана застраши веднъж вратата, когато Мирослав Антонов излезе сам срещу Акалски и стреля, но Иван Стоянов успя да избие топката. Великотърновци атакуваха по-често и отправиха удари, но до края нови голове не паднаха.

Съставът на Етър: Акалски, Кямил, Гълъбов, Антъни, Атанасов, Сърмов, Вълчанов, Н. Колев, Цв. Тодоров, Сюлеймани, Петков (Апостолов, Руменов, Стоянов, Т. Колев, Бадара, Почански).