ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Арда и Левски завършиха при 0:0 в отложена среща от седмия кръг на efbet Лига и пропуснаха да се доближат до челната тройка в класирането.

Двубоят не предложи много голови положения, а сблъсъците в центъра на терена изобилстваха.

Домакините първи имаха възможност да обстрелват вратата на съперника, но ударът на Принц Ебенезер бе неточен. Последваха два опита на Левски, които завършиха по същия начин.

Опасна атака на Арда бе спряна с фаул в 28-ата минута, но от последвалия фаул Радослав Цонев прати топката в стената. До края на полувремето имаше няколко добри атаки, които обаче завършиха с блокирани удари или неточни подавания.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Четвърт час след почивката Левски стигна до чудесна възможност за гол, но удари на Роналдо и Рикардиньо бяха блокирани.

Десет минути по-късно Андриан Краев опита да отбележи със силен удар, но топката премина покрай вратата. Четвърт час преди края и Асими Фадига шутира към вратата на кърджалийци, но Анатолий Господинов спря пътя на топката.

До края Левски бе по-активният отбор, но не стигна до нищо повече в мача.

Равенството запази позициите на двата тима - Левски е на пето място с 27 точки, а Арда позиция по-ниско с две точки по-малко.

АРДА - ЛЕВСКИ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6' Първи удар в мача! Принц Ебенезер стреля към вратата на Левски, но неточно
17' Шанс за Левски! Асими Фадига напредна през центъра и отправи удар с левия крак, който мина над вратата.
20' Нова възможност за Левски! Кордоба засече топката след корнер, но не намери целта.
28' Цунами фаулира Станислав Иванов пред наказателното поле. Радослав Цонев шутира от фаул, но в стената.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
57' Страхотна възможност за Левски! Удар на Роналдо бе отбит, топката стигна до Рикардиньо. Той стреля на метри от вратата, но Анатолий Господинов се справи и изби.
68' Много силен удар на Андриан Краев към вратата на Арда, но покрай вратата.
76' Шанс за Левски! Фадига стигна до топката на метри от вратата и опита удар от въздиха, но вратарят на Арда излезе и го блокира.
90' Фадига центрира в наказателното поле, а Боруков не успя да изчисти добре. Асен Чандъров опита задна ножица, но топката мина далеч от целта.
90+4' Край на мача.

Арда АРДА: 1. Анатолий Господинов – 11. Мартин Стойчев (88'  20. Деян Лозев), 6. Пламен Крачунов , 3. Умар Сако, 12. Принц Ебенезер (88'  17. Иван Коконов)– 21. Радослав Цонев (60' 18. Джелал Хюсеинов) , 80. Лъчезар Котев (к) – 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев (61'  26. Ел Мами Тетах ) – 19. Тонислав Йорданов (61'  9. Преслав Боруков)
Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 77. Илия Юруков
Треньор: Александър Тунчев

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап , 33. Хосе Кордоба , 6. Цунами  – 8. Андриан Краев (к) , 37. Дарлан – 7. Роналдо (84'  ,14. Илиян Стефанов) 97. Асими Фадига, 88. Марин Петков (63' 22. Патрик-Габриел Галчев)  – 9. Рикардиньо ((63' 20. Асен Чандъров)
Резерви: 13. Николай Михайлов – 4. Виктор Любенов, 10. Асен Митков, , 16. Преслав Боруков, 21. Кристиян Йовов, 50. Кристиан Димитров
Треньор: Николай Костов

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР