Арда победи Пирин с 1:0 в контрола, която се игра в Благоевград под непрестанен дъжд на стадион “Христо Ботев”. Заради атмосферните условия срещата започна с 15 минути по-рано от предвиденото.

След 15 минути игра Венцислав Бенгюзов получи травма и трябваше да бъде изнесен на ръце, за да бъде заменен. На негово място се появи новото попълнение на домакините Велислав Минков.

В 45-ата минута на два пъти Преслав Боруков пробва да стреля към вратата на Пирин, но в крайна сметка топката рикошира удобно за Иван Коконов, който със силен удар я прати в мрежата на Максим Ковальов.

Пирин имаше инициативата в началото на второто полувремето, но след това играта бе предимно равностойна. Двата тима имаха по няколко добри атаки, но не стигнаха до голови опасности.

ПИРИН - АРДА 0:1
0:1 Иван Коконов (45)

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023