Арда и Монтана завършиха 0:0 в мач от деветия кръг на Втора лига, игран на стадион "Огоста". След равенството двата тима остават с по 17 точки на второ и трето място, изоставайки със 7 от лидера Царско село.

През първото полувреме Димитър Макриев и Венци Христов опитваха да застрашат стража на домакините, но ударите им бяха неточни. Монтана отправи два удара към Иван Караджов, но те не представляваха опасност пред вратата на Арда. В 44-ата минута се стигна до спречкване между Красимир Илиев и Тони Тасев, като главният съдия им показа жълти картони.

След почивката в игра за Арда се появи Лукас на мястото на Законов. Именно бразилецът отправи опасен удар в 46-ата минута. Малко по-късно нападателят на домакините Атанас Илиев изпробва рефлекса на Караджов, но той бе сигурен и спаси. В ответната атака Лукас бе изведен в коридор в малкото наказателно поле, но вратарят на домакините се хвърли в краката му и хвана топката.

Най-чистото положение за Монтана дойде в 63-ата минута, когато Борислав Дамянов от непосредствена близост не успя да се разпише.

Натискът на играчите на Арда се засили и в 64-ата минута последваха две опасни положения. Първо Макриев пропусна, след което и капитанът Борислав Стойчев.

Двата отбора могат да бъдат похвалени за офанзивната игра, която показаха. До края на срещата последваха още положения пред двамата вратари, но резултатът остана непроменен.