Арда (Кърджали) записа класическа домакинска победа с 3:0 срещу Локомотив (Горна Оряховица) в дебюта на новия си треньор Стойчо Стоев.

Срещата започна с домакински натиск, но през първата част Арда не успя да отбележи изпускайки 1-2 добри ситуации. След почивката футболистите на Стойчо Стоев натиснаха още по-сериозно и отбраната на железничарите започна да се огъва. В 64-ата минута Арда трябваше да получи дузпа, когато Законов бе подсечен, но реферът Георги Гинчев не посочи бялата точка.

Димитър Маркиев откри резултата в 67-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него от Мартин Николов. Пет минути по-късно отново Макриев вкара за 2:0 след пас на Плахов. Четвърт час преди края се разписа и Венцислав Бенгюзов с истински шедьовър. Халфът овладя на гърди и от дистанция със страхотен шут направи безпомощен Симеон Симеонов за крайното 3:0, забивайки фамозно кълбото под гредата.

Арда вече е на пето място в класирането на Втора лига, на 8 точки зад лидера Царско село, докато Локомотив (ГО) е сред последните три тима в подреждането след шест изиграни мача.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)