Арда победи Славия с 4:1 в контролна среща в Банско. Проверката беше от три части по 30 минути.

“Белите” откриха резултата чрез Георги Йомов, но с голове на Александър Георгиев, Иван Коконов и Aндриа Бубняр кърджалийци стигнаха до обрата. Последният, който е хърватин, вкара две попадения във вратата на Славия.

Това бе трета проверка за Арда, след като преди това избраниците на Николай Киров направиха 1:1 с Хебър и победиха с 1:0 Септември (Симитли) (с гол на Убняр). За “белите” пък това бе първи спаринг в подготовката им за новия шампионат и евротурнирите.

Резултатът бе открит от Славия в 29-ата минута. Тогава след едно центриране от корнер топката стигна до  Йомов на границата на наказателното поле, който с хубав удар от воле я прати в мрежата на Васил Симеонов.

В 34-ата минута тимът от Кърджали изравни. Радослав Василев проби отдясно и центрира отлично към нахлуващия Георгиев, който с глава направи 1:1.

В 53-ата минута Арда стигна до пълен обрат. Коконов получи топката на границата на наказателното поле и след като напредна навътре с техничен удар донесе успеха на тима си.

До края две попадения отбеляза каращият проби хърватин Aндриа Бубняр - в 85-ата и 90-ата минути и Арда спечели с 4:1.

АРДА - СЛАВИЯ 4:1
0:1 Георги Йомов (29), 1:1 Александър Георгиев (34), 2:1 Иван Коконов (53), 3:1 Aндриа Бубняр (85), 4:1 Aндриа Бубняр  (90)

АРДА: 12. Васил Симеонов, 71. Пламен Крумов, 4. Милен Стоев, 25. Матеус Леони, 11. Александър Георгиев, 8. Милен Желев, 73. Лъчезар Котев, 27. Емил Мартинов, 19. Румен Руменов, 99. Радослав Василев, 7. Спас Делев

СЛАВИЯ: Георги Петков, Ертан Томбак, Томислав Папазов, Милен Гамаков, Димитър Стоянов, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Георги Йомов, Венцислав Бенгюзов, Цветелин Чунчуков