Новакът във Втора лига Арда записа първа победа в предсезонната си подготовка. Футболистите на Елин Топузаков се наложиха с 1:0 срещу ФК Македония Гьорче Петров.

Срещата се игра на един от терените на комплекс „Евима“ в Банско. Единственото попадение бе дело на Венци Бенгюзов в 21-ата минута. Георги Андонов пресира вратаря на гостите и след като успя да пресече топката, подаде към Веселин Марчев, който с едно докосване продължи към оставения непокрит Бенгюзов, и той хладнокръвно реализира.

След почивката Елин Топузаков направи няколко промени в състава. В 75-ата минута Беркай Халил имаше възможност да се разпише, но след удар в наказателното поле топката бе избита. Малко след това Ахмед Осман имаше добра възможност, но и той не успя да отбележи. До края на срещата гостите отправиха два удара към вратата на Арда, но те не бяха опасни.

Следващата контрола на тима от Кърджали е на 14 юли от 18:00 часа срещу Кариана (Ерден), отново на терените на комплекс „Евима“ в Банско.

Съставът на Арда: Ганев, Кръстев, Стойчев, Сандев, Крумов, Чанев, Бенгюзов, Г. Андонов, Мисяк, Лозев, Марчев