Прогнозите на Рени Камберова и Даниел Асенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Арда надви у дома Славия с 2:1 в мач от 28-мия кръг на efbet Лига и се изкачи на шестата позиция във временното класиране. Борис Тютюков (9) и Станислав Иванов (12) донесоха трите точки на кърджалийци, а Кристиян Стоянов (35) се разписа за "белите".

Домакините започнаха по-добре и поведоха още в 9-ата минута, когато Чинонсо Офор уцели напречната греда след центриране на Деян Лозев, а при добавката Борис Тютюков бе точен за 1:0. Три минути след това Станислав Иванов получи пас от Лъчезар Котев, изпревари Виктор Генев и прати по земя топката покрай Светослав Вуцов за 2:0.

Лека полека гостите надигнаха глава и взеха инициативата, а в 24-ата минута Галин Иванов пробва да изненада от дистанция Анатолий Господинов, който успя да избие топката.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

В 35-ата минута Кристиян Стоянов върна едно попадение за Славия, след като получи пас от Ертан Томбак и със силен изстрел от границата на наказателното поле се разписа за 2:1.

След почивката сериозно положение за гол нямаше чак до 76-ата минута, когато Куентин Зеедорф се опита да изненада Анатолий Господинов, но стражът на домакините показа добър рефлекс и отрази удара.

До края на мача нито домакините, нито гостите създадоха нещо сериозно пред двете врати и резултатът остана непроменен.

С успеха си Арда събра 39 точки на шестото място с по-добра голова разлика от Крумовград. Славия е на 12-ото място с 30 точки.

АРДА - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Борис Тютюков (9), 2:0 Станислав Иванов (12), 2:1 Кристиян Стоянов (35)

Най-интересното от минути
1 - Начало на мача.
9 - ГОООЛ за Арда! Чинонсо Офор уцели напречната греда след центриране на Деян Лозев, а при добавката Борис Тютюков бе точен за 1:0.
12 - ГОООЛ за Арда! Станислав Иванов получи пас от Лъчезар Котев, изпревари Виктор Генев и прати по земя топката покрай Светослав Вуцов.
24 - Галин Иванов пробва да изненада от дистанция Анатолий Господинов, но стражът на Арда успя да избие топката.
30 - Иван Минчев центрира към наказателното поле, където Чинонсо Офор не позволи на играчите на Славия да играят с топката и Господинов лесно улови.
35 - ГОООЛ за Славия! Кристиян Стоянов получи пас от Ертан Томбак и със силен изстрел от границата на наказателното поле се разписа във вратата на Господинов за 2:1.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Станислав Иванов подаде към Борислав Цонев, който реши да шутира от удобна позиция, но Виктор Генев успя да изчисти в корнер.
72 - Владимир Николов се опита да си спечели дузпа и получи жълт картон за симулация.
76 - Aнатолий Господинов показа много добър рефлекс, за да отрази удар на Куентин Зеедорф.
90+4 - Край на мача! Арда победи Славия с 2:1 и излезе на шеста позиция във временното класиране.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 9. Чинонсо Офор  (6819. Тонислав Йорданов), 10. Борислав Цонев (8877. Илия Юруков), 11. Борис Тютюков  (6226. Ел Мами Тетах), 18. Джелал Хюсеинов , 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев, 80. Лъчезар Котев - к, 99. Станислав Иванов  (8817. Иван Коконов)
Резерви: 13. Петър Петров, 17. Иван Коконов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Николай Жеков, 77. Илия Юруков
Треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев , 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев (59 - 22. Куентин Зеедорф), 71. Кристиян Стоянов , 73. Иван Минчев (8319. Чунг Нгуен До), 27. Емил Мартинов , 9. Мартин Сораков (5911. Кристиан Добрев), 33. Галин Иванов - к (6914. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов  (8320. Николай Христов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 93. Исак Соле, 11. Кристиан Добрев, 22. Куентин Зеедорф, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев
Треньор: Златомир Загорчич

Кърджали, „Арена Арда“
Съдия: Иво Андреев
ВАР: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР