В първия си домакински мач за новия сезон във Втора лига Арда допусна неочаквана издънка - 1:1 със Струмска слава (Радомир). Избраниците на Елин Топузаков поведоха чрез капитана си Борислав Стойчев в 37-ата минута. Защитникът се разписа с глава след центриране от корнер на Красимир Илиев и откри резултата. Само минута по-късно Веселин Марчев пропусна да удвои. Дебютиралият за Арда Димитър Макриев също имаше шансове, но не успя да се възползва.

Изравнителното попадение за гостите от Радомир падна в 59-ата минута, когато юношата на Левски Георги Янев отбеляза - 1:1.

В 67-ата минута вратарят на Арда Веселин Ганев се намеси чудесно при удар на Александър Аспарухов от близко разстояние. Натискът на домакините се засили, но победно попадение така и не падна.

Съставът на Арда: 12. Веселин Ганев, 13. Архан Исуф, 5. Борислав Стойчев(к), 3. Румен Сандев, 71. Пламен Крумов, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Красимир Илиев(6. Джихат Кямил), 14. Георги Андонов(10. Ахмед Осман), 9. Веселин Марчев, 17. Димитър Законов (20. Деян Лозев), 16. Димитър Макриев