ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Атанас Зафиров и Исак Гозес за крайния резултат от мача!

ЦСКА 1948 победи Арда с 3:0 като гост в отложен мач от 3-ия кръг на efbet Лига и нанесе първа домакинска загуба за кърджалийци през сезона.

Двата тима трябваше вчера да се срещнат в среща от 18-ия кръг, но поради заснежен терен в Бистрица, двубоят им бе отложен.

ЦСКА 1948 беше много близо до гола в Кърджали след четвърт час игра, когато Пишчевич стреля по земя, а топката срещна лявата греда на вратата на Арда.

Столичани поведоха в резултата в 18-ата минута след центриране от корнер на Георги Русев, Няколко души скочиха към топката, а тя се озова в мрежата на Иван Дичевски (1:0).

След половин час игра ситуацията се повтори. Русев центрира, Ивайло Чочев игра с топката и я насочи към далечната греда, където Пишчевич я довкара от самата голлиния (2:0).

Минути след почивката ЦСКА 1948 стигна до трети гол, дело на Елитон. Георги Русев отново центрира, а защитникът се пребори с бранителите на Арда и с глава се разписа за 3:0.

Арда пропусна чудесна възможност за гол в 70-ата минута, но ударът на Тонислав Йорданов към опразнената врата бе изчистен от Елитон от голлинията.

По-малко от десет минути след това домакините удариха греда след удар на Коконов.

Успехът позволи на ЦСКА 1948 да се изкачи до петото място в класирането с 29 точки. Арда е на седма позиция с точка по-малко.

АРДА - ЦСКА 1948 0:3
0:1 Георги Русев (18), 0:2 Неделко Пишчевич (30), 0:3 Елитон (49')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
14'  ГРЕДА за ЦСКА 1948. Антонио Вутов подаде на Неделко Пишчевич, който стреля по земя, топката рикошира, след което срещна лявата греда на вратата на Арда.
18'  ГОЛ! Гостите поведоха. Георги Русев центрира от левия фланг към близката греда, където при разбъркване последен с топката игра Иван Дичевски, а тя се озова в мрежата му. Първоначално се смяташе, че автор на гола е Ивайло Чочев, а след преразглеждане с ВАР стана ясно, че той не я отклонява с главата си. Така попадението отиде на сметката на Русев.
30'  ГОЛ! 2:0 за ЦСКА 1948 след попадение на Неделко Пишчевич. Георги Русев центрира от ъглов удар, Чочев насочи топката с глава, а точно пред голлинията Пишчевич я довкара.
45+2'  Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.
49'  ГОЛ! Елитон скочи най-високо в наказателното поле след центриране на Георги Русев и се разписа с глава.
70' Какъв шанс за Арда! Тонислав Йорданов стреля технично покрай Генадий Ганев, но Елитон изчисти от голлинията.
78'  ГРЕДА за Арда! Преслав Боруков проби отляво и подаде към Иван Коконов, но ударът му срещна гредата, след което Генадий Ганев улови.
83' Нова възможност за Арда! Тунгара излезе очи в очи с Ганев, но вратарят се справи.
90+4' Край на мача!

АрдаАРДА: 24.Иван Дичевски, 3.Умар Сако, 6.Пламен Крачунов , 11.Мартин Стойчев, 12.Ебенезер Окезие, 21.Радослав Цонев (60'  19.Тонислав Йорданов), 33.Иван Тилев (46'  26.Ел Мами Тетах), 80.Лъчезар Котев (к) (75'  18.Джелал Хюсеинов ), 7.Абубакар Тунгара , 99.Станислав Иванов (75'  17.Иван Коконов), 9.Преслав Боруков
Резерви: 1.Анатолий Господинов, 4.Милен Стоев, 8.Станислав Дюлгеров, 32.Христо Митев, 77.Илия Юруков
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 33.Генадий Ганев, 1 5.Симеон Василев, 5.Елитон , 6.Стив Фуртадо , 21.Емил Ценов (84'  39.Парвиз Умарбаев), 23.Емил Виячки, 28.Неделко Пишчевич , 8.Педриньо (84'  99.Радослав Кирилов), 10.Георги Русев , 18.Ивайло Чочев (к), 20.Антонио Вутов (64' 17.Никола Илиев)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 11.Бирсент Карагарен, 7.Талис, 31.Том Рапнуи, , 91.Райън Бидунга, 92.Пиер Нгуинда,
Треньор: Николай Панайотов

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Никола Попов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР