ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда победи Ботев (Враца) с 2:1 като гост в мач от 24 кръг на efbet Лига и записа първа победа за годината.

Първият половин час предложи по две опасности пред двете врати. Мартин Смоленски и Браян Мендоса стреляха неточно към вратата на Арда.

Гостите отвърнаха с два удара на Станислав Иванов. При първия си опит той би във вратата, а при втория топката мина встрани. След това Смоленски направи нов неточен удар.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

В добавеното време на първата част след центриране отляво и недобро изчистване на Браян Переа топката стигна до Станислав Иванов, който на далечната греда не успя с глава да уцели празната врата.

Ботев (Враца) успя да открие резултата в 64-ата минута, когато появилият се минути преди това Бубакар Траоре се възползва от отклонена топка в наказателното поле и откри резултата (1:0).

Малко повече от десет минути след това друга резерва Борислав Цонев засече топката с глава за 1:1. В следващата атака Арда можеше да стигне до обрат, но Станислав Иванов не намери целта.

В края на мача Арда получи дузпа за нарушение на Мартин Ачков, а Тонислав Йорданов се разписа от бялата точка за 2:1.

Минута по-късно  Меси Биатумусока от Ботев (Враца) бе изгонен с директен червен картон.

Арда се изкачи на седмо място в класирането с 35 точки, докато Ботев (Враца) е на предпоследна позиция с 13.

БОТЕВ (ВРАЦА) – АРДА 1:2
1:0 Бубакар Траоре (64'), 1:1 Борислав Цонев (77'), 1:2 Тонислав Йорданов (90+3' дузпа)

По-интересното по минути:

1' Начало на мача
20' Мартин Смоленски получи добър пас от Клери Сербер в наказателното поле и стреля към вратата на Арда, но топката мина встрани
26' Станислав Иванов отправи изстрел от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря Федерико Бариос
33' Далечен удар на Браян Мендоса не се оказа проблем за Анатолий Господинов
33' Станислав Иванов беше изведен зад защитата на домакините, но диагоналният му удар мина встрани от вратата
34' Центриране на Мартин Ачков намери Мартин Смоленски на далечната греда, а той оставен непокрит би над напречната греда
45+3'  При центриране отляво и недобро изчистване на Браян Переа топката стигна до Станислав Иванов, който от задната греда с глава не уцели празната врата
45+5' Край на първото полувреме
----------------------------
46' Начало на второто полувреме
64'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Корнер пред вратата на Арда, центриране, топката бе отклонена към далечната греда, където Бубакар Траоре я насочи в мрежата за 1:0.
67'  Шанс за Арда! Иван Тилев стреля, но твърде слабо и покрай дясната греда на Бариос.
77'   ГООООЛ за Арда! Борислав Цонев засече центриране в наказателното поле и се разписа с глава (1:1).
78' Какъв пропуск на Станислав Иванов! Той получи топката и стреля от границата на наказателното поле и стреля по тревата, но Бариос спаси.
90'  ДУЗПА за Арда за нарушение в наказателното поле.
90+3'  ГООООООЛ за Арда! Тонислав Йорданов се разписа от бялата точка.
90+5'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Меси Биатумусока удари вратаря на Арда Анатолий Господинов с крак в главата при борба за топката и бе изгонен.
90+11' Край на мача!

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос , 23 Браян Мендоса, 24. Мартин Смоленски  (82'  17. Чавдар Ивайлов ), 14. Марко Мажуга (56' 15. Мирослав Маринов) , 9. Даниел Генов (56'  21. Бубакар Траоре ), 19. Браян Переа, 8. Клери Сербер (82' 11. Ласана Н‘диайе) , 29. Мартин Бачев (45+2'  28. Едуардо Кунде), 77. Стефан Велев, 27. Меси Биатумусока  , 13. Мартин Ачков
Резерви: 1. Любимир Василев, 20. Мартин Христов, 10. Спас Георгиев, 5. Петко Ганев, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде
Треньор: Христо Янев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 6. Пламен Крачунов, 12. Принц Окезие , 18. Джелал Хюсеинов (68'  77. Илия Юруков) , 19. Тонислав Йорданов  , 26. Ел Мами Тетах  (64'  10. Борислав Цонев  ), 33. Иван Тилев (68' 11. Борис Тютюков ) , 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов
Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев
Треньор: Николай Киров

Враца, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Красен Георгиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР