Арда се представи достойно срещу шампиона Лудогорец и успя да измъкне точка в двубоя, койтои се игра в Пловдив и бе отложен от 23-и кръг на efbet Лига. Жоржиньо се разписа за тима на Павел Върба, а Иван Коконов бе точен за символичните домакини.

Лудогорец бе по-активен през първата част, но отбраната на Арда действаше добре. Играчите от Кърджали дори направиха няколко опасни контраатаки.

Все пак "орлите" бяха по-класният отбор и успяха да поведат в 37-ата минута. Баджи центрира в наказателното поле на Арда, Григоре игра с кълбото, което попадна на крака на Жоржиньо. Той пък с удар от въздуха от точката на дузпата реализира за 1:0.

Радостта на Павел Върба и тима му бе кратка. В 41-ата минута Спас Делев показа миг гениалност и със страхотен пас в коридор изведе Иван Коконов сам срещу Владо Стоянов. Футболистът на Арда копна топката над вратаря на Лудогорец и изравни.

През второто полувреме темпото на игра спадна. Домакините искаха да задържат резултата и бяха компактни в защита. В същото време Радослав Василев проби отдясно и влезе в наказателното поле, стреля силно и разтресе напречната греда.

Едва в края на двубоя и след направените смени Лудогорец успя да упражни натиск. Вратарят на Арсда Юсуф обаче бе блестящ и успя да опази вратата си, за да завърши двубоя при резултат 1:1.

Лудогорец е убедителен лидер в класирането с 59 точки след 25 изиграни кръга, докато втория Локо (Пловдив) е с изоставане от цели 10 точки. Арда пък заема 8-ата позиция с 31 точки.

Арда - Лудогорец 1:1
0:1 Жоржиньо (37), 1:1 Иван Коконов (41)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4- Спас Делев се опита да намери Румян Ховсепян, но Антон Недялков изчисти топката, която отново попадна в Делев. Нападателят на Арда шутира, но неуспешно
8- Баджи отправи топката във вратарското поле на Арда, където Георги Терзиев стреля с глава, но топката премина на сантиметри над вратата
25- Александър Георгиев центрира отляво, Спас Делев не успя да отиграе, а Радослав Василев от няколко метра прати топката в аут
37- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Баджи центрира в наказателното поле на Арда, Григоре игра с кълбото, което попадна на крака на Жоржиньо. Той пък с удар от въздуха от точката на дузпата реализира - 1:0 за шампионите!
41- ГОЛ ЗА АРДА! Спас Делев пусна отличен пас в коридор към Иван Коконов, който надбяга пазача си и копна топката над Владо Стоянов за 1:1!
45- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Греда! Радослав Василев проби отдясно и влезе в наказателното поле. Стреля силно, а топката се отби от напречната греда!
83-  Антон Недялков центрира отляво на далечната греда, където Жоржиньо стреля от въздуха, но Юсуф изби по блестящо в ъглов удар
90+5- Край на мача!

АРДА:23.Месут Юсуф, 4.Милен Стоев, 7.Спас Делев , 8.Румян Ховсепян, 11.Александър Георгиев, 19.Румен Руменов (74-15.Лукас Мартинс), 21.Мaртин Костадинов, 25.Матеус Леони, 71.Пламен Крумов , 99.Радослав Василев, 17.Иван Коконов(88-20.Стойчо Атанасов)
Резерви: 1.Иван Караджов, 10.Ахмед Осман, 12.Емирджан Сюлейман, 15.Лукас Мартинс, 20.Стойчо Атанасов, 22.Атанас Кръстев, 98.Светослав Ковачев
Треньор: Николай Киров

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 27.Владислав Стоянов, 3.Антон Недялков, 4.Сисиньо, 5.Георги Терзиев, 10.Якуб Швиерчок (52-84.Марселиньо), 12.Анисе, 13.Мавис Чибота (71-6.Талеб Тауата), 17.Жоржиньо, 21.Драгош Григоре, 25.Стефан Баджи (70-18.Светослав Дяков), 95.Каули Соуса
Резерви: 33.Ренан Сантос, 6.Талеб Тауата, 18.Светослав Дяков, 22.Джордан Икоко, 30.Козмин Моци, 82.Иван Йорданов, 84.Марселиньо
Треньор: Павел Върба

Пловдив, ст.Локомотив
Съдия:
Георги Кабаков
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация