Арда записа девети успех от 11 мача в Югоизточната Трета лига, след като се наложи с 2:0 като гост на Евроколеж. Двубоят в село Оризари премина изцяло под диктовката на кърджалии, които направиха и доста пропуски. Над 200 фенове бяха пристигнали от Кърджали, за да подкрепят любимия си тим.

Треньорът Елин Топузаков заложи на схема 4-4-2, като на върха на атаката действаха Ахмед Осман и Димитър Алексиев. Именно те двамата вкараха головете. Резултатът бе открит в 15-ата минута, когато Осман се оказа сам срещу вратаря и стреля под плонжа му. Четири минути преди края Алексиев се възползва от пас на пробилия отдясно Милош Баич.

Така Арда се утвърди на върха, като има точка аванс пред Загорец. Тимът от Нова Загора се наложи с 3:1 на Свиленград, но през седмицата отстъпи с 1:3 на Асеновец и не успя да се върне на първото място.