Отборът на Арда завърши наравно 0:0 срещу ФК Балкани от Косово в първата си контрола по време на лагера на турска земя. Двубоят се игра в курорта Белек, като след нея се очаква тимът от Кърджали да изиграе още четири мача по време на лагера.

В началото на мача косоварите имаха инициативата и на няколко пъти стреляха към Васил Симеонов. На два пъти стражът се намеси хладнокръвно, а веднъж се получи рикошет. В 14-ата минута Георги Атанасов бе близо до откриване на резултата, но малко не му стигна да засече кълбото.

Малко по-късно отново Атанасов можеше да открие, но играч на Балкани изчисти от голлинията.

В 31-ата минута Байрам Яшанка от Балкани удари гредата след удар с глава при центриране от корнер.

През второто полувреме нивото на играта спадна, като единствено косоварите имаха две възможности за попадение, но пропуснаха.

Така Арда стартира с нулево равенство проверките си на турска земя.

Арда - Балкани 0:0

Арда: 36. Васил Симеонов, 15. Мартин Костадинов, 24. Алекс Петков, 5. Петков Ганев, 11. Александър Георгиев, 37. Джанер Хасан, 27. Илия Юруков, 33. Иван Тилев, 17. Иван Коконов, 18. Георги Атанасов, 98. Тонислав Йорданов

ФК Балкани: 77. Силви Фрашери, 23. Рамил Битики, 5. Лумбард Делова, 32. Байрам Яшанка, 3. Арбер Потоку, 6. Линдон Емерлахи, 30. Аргенд Малай, 17. Ермал Красники, 9. Албион Рахмани, 45. Теофилос Соломон, 13. Оливио Хофман