ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Станислав Станков и Тити Папазов за крайния резултат от мача!

Арда победи Локомотив (София) с 1:0 като гост в мач от 20 кръг на efbet Лига. Така тимът от Кърджали спря серията си от две поредни загуби в шампионата, докато за "железничарите“ това беше трети последователен двубой без успех в първенството. Три гола на Арда на стадион "Локомотив" бяха отменени, а на два пъти напречната греда попречи на играчите на Александър Тунчев да стигнат до попадение. В средата на второто полувреме съдията Владимир Вълков отсъди дузпа за "червено-черните", но след намесата на ВАР промени решението си.

Първото полувреме протече с надмощие на гостите. Още в 13-ата минута Тонислав Йорданов можеше да открие резултата, след като получи топката в наказателното поле, но ударът му попадна право в крака на Александър Любенов.

Две минути по-късно Арда вкара гол чрез капитана си Лъчезар Котев, но попадението беше отменено заради засада на Джелал Хюсеинов. Решението на съдиите на терена беше потвърдено от ВАР. В 19-ата минута малшансът отново споходи гостите. Удар на Станислав Иванов от границата на наказателното поле се отби от напречната греда, тупна на голлинията и се върна в игралното поле.

Единственият шанс за Локомотив през първата част дойде четири минути преди почивката. Хюсеинов едва не си вкара автогол, опитвайки да пресече диагонален удар на Ивайло Найденов, но вратарят Любенов успя да избие.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Втората част започна с отлична намеса на Александър Любенов, който спаси опасен удар на Станислав Иванов. Последваха две възможности за „червено-черните“. Първо Карлос Франса засече с глава центриране на Ивайло Найденов, но топката мина встрани от вратата. След това пък Франса пусна остро подаване към наказателното поле, където Валентин Николов падайки нанесе удар, но право в тялото на Анатолий Господинов.

В 62-ата минута втори гол за Арда беше отменен заради засада. Този път ВАР показа, че Томислав Йорданов е бил зад линията на защитата при подаването на Станислав Иванов. 11 минути по-късно видеоповторението се оказа в полза на гостите. Карлос Франса проби в наказателното поле на Арда и падна след сблъсък с Илия Юруков. Съдията Владимир Вълков първоначално даде дузпа, но след преглеждане с ВАР промени решението си.

Четвърт час преди края гредата отново спря гостите. Абубакар Тунгара с глава засече центриране отляво, но топката попадна в напречната греда. При последвалото разбъркване Преслав Боруков прати топката във вратата, но реферът отсъди нарушение в атака на нападателя на Арда. В 86-ата минута Арда все пак стигна до гол, който беше зачетен. Боруков проби по лявото крило, стигна до аутлинията и центрира пред вратата. Там вратарят Любенов изби, но право в краката на Станислав Иванов, който прати топката в мрежата.

В добавеното време Радослав Цонев получи топката непокрит пред наказателното поле на "червено-червите" и веднага стреля по земя към вратата, но Александър Любенов плонжира и улови без проблем топката.

С успеха Арда събра актив от 31 точки и заема седмото място в класирането, на една зад Левски, който по-късно днес гостува на Ботев (Враца). Локомотив (София) е на 13-а позиция с 19 т., на три пред Пирин, който в понеделник ще играе срещу Локомотив (Пловдив) на Лаута.

За тима от Кърджали предстои още един мач до края на календарната година. На 14 декември тимът от Кърджали гостува на ЦСКА 1948 в отложен мач от 18 кръг. „Железничарите“ пък ще гостуват на Хебър при подновяването на първенството в средата на февруари.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – АРДА 0:1
0:1 Станислав Иванов (84)

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 26. Красимир Милошев , 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо , 22. Ивайло Найденов (85-9.Калоян Кръстев), 10. Валентин Николов (80-98.Стив Траоре), 21. Антони Иванов (59-20.Диого Тейшейра), 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 13. Галин Минков, 20. Диого Тешейра, 9 . Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 98. Стив Траоре, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков, 17. Теодор Иванов
Треньор: Данило Дончич

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев , 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов  (69-9.Преслав Боруков), 20. Деян Лозев (69-12.Принс Ебенер), 77. Илия Юруков (86-21.Радослав Цонев), 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов  (89-17.Иван Коконов)
Резерви: 23. Месут Юсуф, 8. Станислав Дюлгеров, 9. Преслав Боруков, 12. Принс Ебенезер, 17. Иван Коконов, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев
Треньор: Александър Тунчев

София, стадион „Локомотив“
Съдия: Владимир Вълков

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
10 -  ПРОПУСК! Станислав Иванов беше изведен в наказателното поле на Локомотив (София), но не успя да се справи с вратаря Любенов
13 - Тонислав Йорданов се оказа на добра позиция в наказателното поле на "железничарите", но ударът му беше право в крака на вратаря Любенов и топката излезе в корнер
15 -  ОТМЕНЕН ГОЛ! Лъчезар Котев прати топката във вратата на домакините след центриране от фаул, но реферите отмениха попадението заради засада на Джелал Хюсеинов. Ситуацията беше прегледана с ВАР, който потвърди решението на реферите на терена
19 -  ГРЕДА! Топката се отби в напречната гледа след удар на Станислав Иванов от границата н наказателното поле. След това топката тупна голлинията и се върна в игралното поле
39 - Далечен удар на Деян Лозев минава над вратата на домакините
41 - Хюсеинов едва не си вкара автогол след диагонален удар на Ивайло Найденов, но Анатолий Господинов се намеси добре и изби в корнер
42 - Играчите на Арда претендират за нарушение срещу Станислав Иванов на Диме Димов, но съдията не отсъди фаул
45+4 - Край на първото полувреме
--------------------------
46 - Начало на второто полувреме
48 -  Отлична намеса на Любенов след опасен удар на Станислав Иванов, при който топката отиваше под напречната греда
52 - Удар на Франса с глава след центриране на Ивайло Найденов, но топката мина встрани от десния страничен стълб на вратата на Господинов
53 -  Остро центриране на Франса отдясно намери Валентин Николов в наказателното поле, който падайки стреля към вратата, но право в тялото на вратаря на Арда
62 -  ОТМЕНЕН ГОЛ!! Томислав Йорданов получи топката от Станислав Иванов в наказателното поле да Локомотив и прати топката във вратата, но се оказа, че е бил в положение на засада. Това беше потвърдено от ВАР
73 -  ОТМЕНЕНА ДУЗПА за Локомотив! Карлос Франса с няколко финта влезе в наказателното поле и падна след сблъсък с Илия Уруков. Съдията Вълков първоначално даде дузпа, но след това прегледа ситуацията с ВАР и промени решението си
76 -  ГРЕДА!! Абубакар Тунгара с глава засече центриране отляво, но топката се отби в напречната греда и се върна в полето
76 -  ОТМЕНЕН ГОЛ! При последвалото разбъркване Преслав Боруков прати топката във вратата, но съдията прецени, че има нарушение в атака
84 -  ГОООЛ!! Станислав Иванов откри резултата. Преслав Боруков проби отляво, стигна до аутлинията и центрира пред вратата. Любенов успя да избие, но право в краката на Иванов, който без прати топката във вратата
90+4 - Радослав Цонев се оказа непокрит на границата на наказателното поле и стреля към вратата, но ударът му не затрудни Любенов
90+5 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР