Холандският нападател Сьорд Арс вкара гол още в дебюта си в китайското първенство. Бившият нападател на "Левски" започна титуляр и отбеляза победното попадение в 82-ата минута за успеха на Тяндзин Теда с 1:0 над гостуващия Далиен Аербин в мач от първия кръг на шампионата.

Както е известно, съперникът на Арс и компания беше класиран в китайския елит от българския треньор Александър Станков, който обаче заедно с Кирил Котев напуснаха след края на сезона.

Арс е преотстъпен на носителя на Купата на Китай от "Левски" до края на сезона.

Пред дни холандецът дебютира за Тяндзин Теда в мач от Шампионската лига на Азия, в който обаче не успя да вкара гол - 0:0 срещу австралийския Сентрал Коуст Маринърс.

Българският нападател Мартин Камбуров игра 90 минути при домакинската загуба на Далиен Шиде с 1:2 от Чанчуй Ятай.

Бившият защитник на Черноморец (Бургас) Енис Хайри пък дебютира за Хенан Джануе, но отборът му загуби с 1:3 при гостуването на Ляонин.