Лудогорец II пречупи с 1:0 Марица (Пловдив) в мач от XVII кръг на първенството във Втора лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли". Tитуляри за дубъла на шампоните бяха Рай Нашименто, Георги Терзиев и Матиас Тисера.

Двата отбора изиграха стойностен за родните стандарти мач. Талантите на шампионите създадоха един куп голови ситуации пред вратата на съперника, който също се понрави с откритата си игра. Още в 7-та минута Цветослав Петров стреля от ъгъла на наказателното поле, но направилият много силен мач Петър Начев с мъка изби. Две минути по-късно Рай подаде на Тисера, който също шутира опасно, но намесата на стража на гостите отново бе на ниво.

В 34-та минута аржентинецът пусна добре към влезлия като смяна Росен Иванов. Последва удар, който прати топката в напречната греда. Кълбото тупна на тревата, но не премина голлинията.

В 38-та минута Цветослав Петров изстреля истински снаряд, а Начев трудно блокира, но не допусна попадение. В добавеното време на първата част Петров изпълни перфектно пряк свободен удар. топката летеше в горния ъгъл, но вратарят отново някак успя да предотврати гола. Първото полувреме завърши 0:0.

Още в 48-ата минута Методий Стефанов постави на изпитание Петър Начев, след като засече с глава центриране от корнер на Петър Георгиев. Последва ново спасяване. В 56-та минута Росен Иванов шутира силно, но топката бе избита от стража на гостите, а в настъпилото меле никой не успя да нанесе завършващ удар. В 68-та минута обаче прецизен удар на Матиас Тисера прати топката в мрежата за 1:0, а голът се оказа единствен и победен за домакините.

След бърза контраатака в 80-та минута Петър Георгиев изведе Димитър Илиев очи в очи с Начев, но стражът успя да спаси.

"Важна победа за нас. Отборът днес игра добре, но със сигурност това далеч не е таванът на неговите възможности", коментира треньорът на "орлите" Валери Венков.

След успеха Лудогорец II събра 20 точки и е на 11-ото място. Марица е на 12-ата позиция с 19 т.

В друг мач от кръга Янтра (Габрово) и Черноморец (Бургас) завършиха 1:1.

Лудогорец II - Марица(Пловдив) 1:0
1:0 Матиас Тисера (68)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Рай Нашименто, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Георги Терзиев, Димитър Илиев, Матиас Тисера, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан), Петър Георгиев

Марица: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Соломон Дейвис, Ифеани Дейвид, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Християн Димитров, Георги Трифонов, Валери Домовчийски (капитан)