Берое и Спартак (Пловдив) завършиха при 1:1 в контрола на тренировъчния терен на стадион "Берое".

Мачът започна с пропуск за Спартак Пловдив, след като в 11-ата минута Георги Лазаров излезе сам срещу вратаря, стражът на Берое обаче спаси. В 22-ата минута удар на Мирослав Радев бе спасен от вратаря на домакините.

Четири минути по-късно вратарят на Спартак спаси удар на нападател на Берое от 3 метра.

В 33-ата минута Цецо Тонев изведе Георги Лазаров, нападателят стреля много силно, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Три минути след това далечен удар на Антон Маргаритов завърши с топка в ръцете на вратаря на Берое

Четири минути преди края на първото полувреме Мирослав Радев изведе Георги Лазаров сам срещу вратаря, капитанът не сгреши и даде аванс в резултата за Спартак Пд (1:0).

Десетина минути след началото на втората част Миро Радев изпълни пряк свободен удар, топката срещна напречната.

В 59-ата минута Сами Мехмедов центрира, Влади Айтов стреля с глава, но топката мина до страничната греда на старозагорци. В 73-ата минута Спартак направи нов пропуск, Тодор Тодоров бе изведен сам срещу вратаря на Берое, който отново спаси.

Пет минути след това Берое изравни, след като Лучано Скуадроне засече с глава центриране на Франсиско Политино за 1:1.

Следващата контрола на Берое е в събота, 10 февруари срещу Спартак Плевен от 14:00 часа на стадион „Берое“.

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024