Локомотив (София) победи с класическото 3:0 Берое в мач от 5-ия кръг на "А" група. Две попадения за "железничарите" реализира Дерек Асамоа, а едно добави Цветан Генков.

През първото полувреме на Националния стадион "Васил Левски" гол не падна. Играта бе равностойна, а пропуски направиха Дерек Асамоа за "железничарите" и Николай Станков за гостите от Стара Загора.

Най-интересната ситуация преди почивката бе в 41-ата минута. Тогава Искрен Писаров и Дерек Асамоа останаха сами срещу Теодор Скорчев. Топката бе подадена към ганайския нападател с номер 1 на гърба, но вратарят на Берое успя да излезе и да блокира с тяло удара му от 5 метра.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме. Резултатът бе открит в 53-ата минута, когато точен бе Асамоа. Грешен пас на Слави Жеков бе пресечен от домакините. Топката бе подадена към Цветан Генов вляво по атаката на Локомотив, той я върна към навлизащия Асамоа от трудна позиция и ганаецът с добър изстрел вкара за 1:0.

В 59-ата Цветан Генков реализира за 2:0 след изключително груба грешка на Тодор Тодоров в защита, който не направи нищо, за да блокира нападателя на "железничарите".

Десет минути по-късно треньорът на Берое Илиан Илиев бе изгонен от пейката за реплика към рефера Ахмед Ахмед Ахмед. Пет минути след това пък влезлият на почивката за Локомотив Преслав Йорданов глупаво бе изгонен, след като си изпроси два жълти картона в рамките само на няколко минути.
В 87-ата Дерек Асамоа вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 3:0 за "железничарите". Веселин Пенев сгреши и подари топката на ганайския нападател, който реализира в долния ляв ъгъл на врата на гостите, след като остана сам срещу Теодор Скорчев.

Асамоа вече има 4 гола от началото на шампионата, с колкото са още Гара Дембеле (Левски) и Николай Божов (Славия). Генков пък е с 3 на сметката си. /БЛИЦ

Срещата по минути
7 - Изстрел от далечна дистанция на Николай Станков, топката обаче минава малко встрани от вратата на Локо (Сф), пазена от бившия вратар на Берое Боян Пейков, който през лятото премина в състава на "железничарите"
10 - Цветан Генков напредна по лявото крило, центрира към точката за дузпата, но защитата на Берое бе сигурна и се справи преди играч на домакините да стигне до топката
13 - Николай Станков стреля от пряк свободен удар от около 35 метра, топката преминава покрай вратата на домакините
16 - Извеждащ пас към Цветан Генков. По-бърз обаче е Теодор Скорчев и успява да улови топката
41 - Искрен Писаров и Дерек Асамоа останаха сами срещу Теодор Скорчев. Топката бе подадена към ганайския нападател с номер 1 на гърба, Скорчев обаче успя да излезе и да блокира с тяло удара му от 5 метра
42 - jalt.jpg Жълт картон за Светослав Дяков, тъй като задържа за фланелката Слави Жеков
45 - Продължението е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

46 - smqna.jpg Треньорът на Локо (Сф) Димитър Васев извършва първя смяна. Мястото на Владислав Романов заема Преслав Йорданов
53 - topka.jpg ГОЛ! Локо (Сф) повежда с 1:0! Точен е Дерек Асамоа. Грешен пас на Слави Жеков е пресечен от домакините. Топката е подадена към Цветан Генов вляво по атаката на Локомотив. Той връща към навлизащия Асамоа от трудна позиция. С добър шут ганаецът праща топката в мрежата на гостите
55 - smqna.jpg Капитанът на гостите от Стара Загора Слави Жеков отстъпва мястото си на Атанас Апостолов
58 - jalt.jpg Жълт картон за Дарко Савич за нарушение срещу Владислав Златинов в средата на терена
59 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Локо (Сф)! Цветан Генков бележи след изключително груба грешка на Тодор Тодоров в защита, който не направи нищо, за да блокира нападателя на "железничарите"
63 - Шут от далечната дистанция на Стефан Велев, топката минава високо над вратата на Локо (Сф)
64 - Удар на Калоян Караджинов от 30-ина метра по земя, Скорчев лови
69 - Съдията Ахмед Ахмед отстрани Илиан Илиев от треньорската скамейка, след като наставникът на гостите оспори факта, че реферът не показа втори жълт картон на Светослав Дяков за неговия трети пореден през второто полувреме фаул срещу играч на Берое. В случая - срещу Петър Димитров, който от 55-ата минута носи капитанската лента
74 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Преслав Йорданов удари топката с ръка в стил "Марадона" в наказателното поле на Берое, за което Ахмед Ахмед му показа втори жълт картон
79 - Ахмед Ахмед изгони и Христо Коилов от резервната скамейка на Локомотив
82 - smqna.jpg Трета смяна за Берое. Евгени Йорданов влиза, Николай Станков напуска терена
82 - Още при първото си докосване с топката Евгени Йорданов можеше да открие резултата. Стойчо Младенов центрира към високия нападател, който засича от близка дистанция, но перфектна намеса на Пейков предотвратява попадението
87 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Локо (Сф)! Дерек Асамоа вкарва второ попадение във вратата на Берое. Веселин Пенев сгреши и подари топката на ганайския нападател, който реализира в долния ляв ъгъл на врата на гостите, след като остана сам срещу Теодор Скорчев
90 - Продължението е 4 минути
90+4 - Край на мача. Локо (Сф) победи с 3:0 Берое

ЛОКО (Сф) - БЕРОЕ 3:0
1:0 Дерек Асамоа (53), 2:0 Цветан Генков (59), 3:0 Дерек Асамоа (87)

loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф):
22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 14.Милен Лахчев, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 15.Румен Горанов (62-18.Калоян Караджинов), 8.Светослав Дяков, 21.Искрен Писаров, 1.Дерек Асамоа, 9.Цветан Генков, 88.Владислав Романов (46-25.Преслав Йорданов)
Треньор: Димитър Васев

БЕРОЕ
: 33.Теодор Скорчев, 23.Александър Томаш, 3.Тодор Тодоров, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 18.Петър Костадинов, 20.Николай Станков (82-14.Евгени Йорданов), 7.Слави Жеков (55-27.Атанас Апостолов), 21.Тодор Христов (66-11.Стойчо Младенов), 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев