Аутсайдерът Несебър измъкна точката при визитата си на “Ботев” (Пловдив). Двата тима направиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на Източната “Б” група, който се игра на стадион “Беркут” в Брестник. “Канарчетата” ще домакинстват там до края на сезона, тъй като “Христо Ботев” ще претърпи сериозен ремонт.

Възпитаниците на Милен Радуканов показаха две лица през двете полувремена. През първата част "жълто-черните" доминираха. В 25-ата минута вратаря на гостите Илия Николов сбърка, Деян Христов открадна топката и откри резултата.

След почивката пловдивчани рязко свалиха темпото, като това даде шансове на съперника им. Четвърт час преди края на срещата след едно заучено положение от фаул Несебър изравни чрез Борислав Иванов.

В класирането “Ботев” остава на шестата позиция с 6 точки. Лидерите Етър и Любимец имат по 32. Несебър е седми с 19 точки.