Националният ни отбор по футбол за девойки до 17 години поднесе сензация, записвайки победа в евроквалификациите. Момичетата на треньора Троян Радулов успяха да надвият с 1:0 Молдова, който е домакин на групата, която беше спечелена от Норвегия с 9 точки, а Холандия остана на второто място с 6.

Трите точки за България срещу Молдова на мача в Кишинев дойдоха след автогол на Мардари в 63-ата минута.

Воденият от треньора Троян Радулов национален отбор завърши трети с 3 точки, а Молдова остана без актив и без отбелязан гол. В първите си два мача нашите записаха тежки поражения - 0:11 от Холандия и 0:4 от Норвегия.

В понеделник пък и девойките ни до 19 години заеха третото място в домакинската квалификация, като и те пречупиха Молдова с 1:0 в Албена. Победното попадение отбеляза Лора Петрова (НСА) във втората минута на добавеното време.

Съставът на България U17: Виктория Инанова, Яница Иванова, Венка Драганова, Александра Янева (73-Александра Горанова), Лилия Бирова-капитан, Ебру Дормушали (41-Силвия Кефалова), Гергана Петкова (60-Антония Петкова), Ивана Найденова, Анна Георгиева, Мирела Моева, Теодора Йорданова
Селекционер: Троян Радулов