ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Етър победи Ботев (Враца) с 2:1 в среща от 15-ия кръг на efbet Лига и постигна първа домакинска победа този сезон. Успехът е първи за тима под ръководството на Светослав Петров.

Срещата започна чудесно за гостите от Враца, които успяха да открият резултата още в 4-ата минута. Бубакар Траоре бе на правилното място и отблизо се разписа за 1:0.

Само седем минути след това Етър изравни. Удар на Мартин Моран се отби в гредата, после в гърба на Красимир Костов и топката влезе във вратата за 1:1.

Последва натиск на Етър, изразил се в претенция за дузпа и опасни удари на Димо Бакалов и Ивайло Димитров.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Началото на втората част донесе дузпа за домакините, която Ивайло Димитров превърна в гол за 2:1.

Ботев (Враца) създаде напрежение пред вратата на Етър след малко повече от час игра, но добрите действия на Марко Мажуга не доведоха до резултат. Минути по-късно опасен удар на Красимир Тодоров бе блокиран на метър от голлинията.

До края на срещата не падна нов гол и резултатът се запази. Етър остава на дъното, но вече е с равен брой точки и мач повече от предпоследния Славия. Ботев (Враца) остава на 14-ата позиция с 10 точки.

ЕТЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
0:1 Бубакар Траоре (4'), 1:1 Красимир Костов (11' автогол), 2:1 Ивайло Димитров (50' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Бубакар Траоре се възползва от разбъркване в наказателното поле и от голлинията ритна силно топката във вратата.
11'  ГООООЛ за Етър! Мартин Моран стреля в лявата греда на вратата на Ботев, топката се отби в гърба на плонжиралия Красимир Костов и се върна в мрежата за 1:1.
13' Претенции за дузпа от страна на Етър за падане на Ивайло Димитров в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.
23' Димо Бакалов шутира опасно към долния десен ъгъл на вратата на Ботев (Враца), но Костов се справи.
30' Нов пропуск за Етър! Ивайло Димитров стреля с глава, но покрай вратата.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' ДУЗПА за Етър! След удар в гредата топката попадна у Димо Бакалов, който бе повален в наказателното поле.
50'  ГООООЛ за Етър! Ивайло Димитров прати топката в неспасяемо в долния ляв ъгъл.
67' Чудесен пробив на Марко Мажуга по дясното крило завърши с остро подаване, но отбраната на Етър се справи.
70' Какъв шанс за Ботев (Враца)! Красимир Тодоров стигна до отбита топка и стреля от въздуха, но защитник на Етър спря пътя й.
90' Край на мача.

Етър ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев , 15. Георги Ангелов -к, 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 70. Димо Бакалов, 25. Крум Стоянов (65'  11. Илкер Будинов), 24. Шахредин Букхолда, 14. Ивайло Димитров
Резерви: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 2. Валери Христов, , 9. Мартин Тошев, 10. Ловре Кнежевич, 32. Осама Алу, 33. Луис Кордова
Треньор: Светослав Петров

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР):76. Красимир Костов , 23. Браян Мендоса  (53' 16. Красимир Тодоров) , 3. Мартин Кавдански, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 10. Спас Георгиев, 9. Даниел Генов , 14. Марко Мажуга , 21. Бубакар Траоре , 19. Браян Переа
Резерви: 34. Федерико Бариос, 8. Митко Панов, 11. Жан-Пиер Да Силва, , 4. Луис Фелипе, 26. Луга Джиле, 37. Марио Киконда, 24. Мартин Смоленски, 22. Петър Кепов
Треньор: Христо Янев

Съдия: К. Георгиев
Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР