Юношеският национален отбор на България до 16 години завърши със загуба участието си на международния турнир в Молдова. В последния си двубой лъвовете отстъпиха с 1:3 на Азербайджан (U17).

Мачът започна равностойно, като първият удар за нашия отбор дойде в 20-тата минута, когато Йордан Атанасов стреля отдалеч, но вратарят на азерите спаси. В 36-тата минута след центриране по земя в наказателното поле на българите Фахнин Мурадбейли се оказа непокрит и откри резултата. Така завърши и първата част.

През второто полувреме момчетата на Петър Пенчев заиграха по-добре и резултатът не закъсня - в 53-тата минута след поредната хубава Божидар Краев изведе Ангел Максимов сам срещу вратаря и той бе точен 1:1.

След попадението лъвовете притиснаха съперника, но минута преди края при центриране в пеналта топката попадна в Елнур Шафаров и той се разписа за 2:1. В продължението на двубоя Георги Купенов направи нарушение в наказателното поле и Мамир Мадатов бе точен от бялата точка.

"Загубихме и третата си среща в турнира. За разлика от другите 2 мача в турнира, когато създадохме ситуациите си на контраатака, днес особено през второто полувреме владеехме повече топката от противника, създадохме и доста голови положения, но за съжаление загубихме с попадения в последните две минути. Смятам, че тези, които се занимават с детско-юношески футбол, ще разберат колко е трудно, въпреки усилията, които положиха момчетата, да се противопоставим на футболисти една година по-големи от нашите. Ползата от турнира е голяма, момчета разбраха, че на това ниво трябва да са концентрирани през цялото времетраене на мача и всяка грешка се наказва от класни противници и че трябва да сме много по-ефективни пред гола", обобщи случилото се в Кишинев старши-треньорът Петър Пенчев.

Съставът на България:

12. Михаил Михайлов - капитан (41 - 1. Димитър Митов), 2. Виктор Мицаков (41 - 17. Кристиан Джамов), 3. Георги Купенов, 4. Галин Ташев, 5. Самер Алхусеин, 6. Йордан Атанасов (77 - 15. Ростислав Петров), 7. Йоан Пеев (41 - 18. Даниел Димитров), 9. Динко Митрев, 10. Александър Георгиев, 11.Стефан Аличков (41 - 8. Божидар Краев), 14. Ангел Максимов.