Сливен, ст. “Хаджи Димитър”
Съдия: Георги Йорданов

Контузени: Ямуков (Сливен); Илиев, Младенов (Берое)
Наказани: няма

Баланс: 42 мача, 19 победи за Сливен, 9 равенства, 14 победи за Берое, г.р. 57:47

Факти
* Деян Христов единствен е изиграл 33 поредни двубоя за Сливен от началото на миналия сезон досега и е основен голмайстор на тима с 12 попадения оттогава насам.
* Пет от шестте гола, които Сливен е допуснал от началото на първенството, са вкарани през второто полувреме. Сливен на два пъти губи мачове, след като е повеждал в резултата.
* И при петте си последни загуби в “А” група Берое не успява да вкара гол на своите съперници.
* Досега треньорът на Берое Илиян Илиев не е дал нито една минута почивка на някой от титулярната четворка защитници – Александър Томаш, Тодор Тодоров, Станислав Бачев и Веселин Пенев

Факти
* Калиакра вече в три поредни мача не успява да вкара гол. Тимът от Каварна съумя да вземе точка на Монтана при единственото си досегашно домакинство от началото на сезона.
* Калиакра допусна 7 попадения в мрежата си при двете последованелни гостувания на Локомотив (София) и Левски.
* Миньор е вкарал повече голове от Черно море през новия сезон – 4 срещу 3. Перничани обаче все още нямат спечелена точка, докато “моряците” са с шест.
* Костадин Марков от Миньор не е получил жълт картон само в един мач от началото на сезона и вече има натрупани три официални предупреждения.