Полуфиналистът от миналата година за Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Оборище (Панагюрище) при гостуването си от 1/16-те финали. И двете попадения бяха дело на Зоран Балдовалиев, който първо се разписа в 13-ата минута от фаул, а секунди преди края на първата част удвои от дузпа. Така македонският нападател се превърна във водещ стрелец на тима през този сезон, след като с трите си гола в "А" група вече има 5 попадения.

Звездата на Локомотив Мартин Камбуров бе оставен на пейката от треньора Петър Пашев, който води "черно-белите" след подадената оставка на Христо Колев - Бащата.

ОБОРИЩЕ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 0:2
0:1 Зоран Балдовалиев (13), 0:2 Зоран Балдовалиев (45-дузпа)

ОБОРИЩЕ: Ивайло Яначков, Петър Петров, Мартин Димов, Ивайло Димитров, Калоян Цветков, Окечукуо Обаси, Христо Гоговски, Владимир Бахъров, Владимир Каптиев, Георги Нетов, Григор Долапчиев