Балкан (Ботевград) загуби като домакин от Хебър (Пазарджик) с 0:1 в мач от поредния кръг в Югозападната „В” група. Преди двубоя Ботевград прие министъра на спорта Даниела Дашева и съветника й Емил Костадинов. Двамата направиха обиколка на спортните съоръжения.

Единственото попадение отбеляза Цветелин Тонев в 11-ата минута. Гостите от Пазарджик имаха и още положения, но вратарят на Балкан Емил Петров ги спаси. Треньорът на домакините Иван Редовски имаше и доста проблеми по време на срещата. Той направи две принудителни смени – първо се контузи Ивелин Данчев в 20-ата минута, а след това Ивайло Бояджиев в 70-ата.

След поражението Балкан се свлече до 14-ото място в класирането с 23 точки. Зад ботевградчани с по 22 точки са Германея Сапарева Баня и Велбъжд Кюстендил, а с 19 е Вихрен. Последен е Чепинец с 8 точки.