Балкан (Ботевград) записа нова победа в А ОФГ (четвърта дивизия). Тимът воден от президента и треньор Иван Редовски надви Мътивир (Ихтиман) с 4:2. Това бе 12-та победа за Балкан, който има само един равен и с 37 точки е убедителен лидер в групата.

Гостите от Ихтиман първи отбелязаха гол в 35-ата минута след контраатака. Минута преди края на полувремето Симон Иванов от Балкан изравни. Десет минути след началото на второто полувреме домакините излязоха напред с попадение на Цветослав Ботев, който направи добавка след изпълнен от Цветелин Цаковски свободен удар. Десет минути по-късно резултатът стана 3:1 с гол на Райко Влъчков, но почти веднага след това Мътивир намали на 2:3. Пет минути преди края Цаковски вкара отблизо и оформи крайното 4:2.

Целта пред Балкан (Ботевград) е не само първото място в групата, а и влизане във "В" група от следващия сезон. Отборът бе възроден след няколко години отсъствие от футболната карта на България, благодарение на Иван Редовски. Бившият нападател сформира отбор и с помощта на община Ботевград преследва далеч по-високи цели в следващите няколко години./БЛИЦ СПОРТ