Втородивизионният Балкан (Ботевград) направи равенство 0:0 с Чавдар (Етрополе) в първата си лятна контрола. През първите 45 минути гостите имаха повече положения, но не успяха да открият резултата.
През втората част момчетата на Кано Коцев засипаха с удари вратаря на Чавдар (Етрополе), но нито един от тях не бе превърнат в гол. Димитър Кръстев, Димчо Ръждев, Мариян Христов и Петър Петров опитаха да реализират, но резултатът остана непроменен.

Двамата треньори – Стоян Коцев на Балкан и Борис Ангелов на Чавдар (Етрополе) пуснаха и доста играчи, пристигнали на проби в двата отбора. За Балкан не игра голмайсторът Иван Редовски и претърпелият операция Алексей Степанов, но на вратата се завърна опитният страж Мартин Митев.

За тима от Етрополе участие не успяха да вземат контузените Антон Петров, Васил Фердинандов и Иван Вълчанов.

Втората контрола на Балкан е в сряда от 18.00 часа в Правец срещу Калиакра./БЛИЦ