Четвъртият футболен турнир за Купата на ГЕРБ се проведе на 6, 7 и 8 септември в Твърдица. Победител в надпреварата стана Балкан (Твърдица), втори завърши Стандарт (Шивачево), трети - Гранит (Сборище) и на последната позиция се класира Буря (Градско).

Старт на турнира дадоха координаторът на структурите на ГЕРБ-Сливен Марин Кавръков и заместник-кметът на община Твърдица Петко Борисов.

"Турнирът стана традиция. Надявам се догодина да има още отбори, които да се включат в него. Нека да посветим четвъртото му издание на 128-та годишнина от Съединението на България", каза при откриването Марин Кавръков.

В неделя той се включи в награждаването на отбора от Градско, благодари на всички млади хора, включили се във футболната надпревара и пожела отлична спортна форма за следващото издание на турнира. Кметът на Сборище Злати Златев пък връчи купата за 3-ото място на Гранит, кметът на Твърдица - на Стандарт, а заместник-кметът Петко Борисов - на победителите от Твърдица.

Oт щаба на Балкан споделиха за БЛИЦ, че през новия сезон в ОФГ Сливен тимът се стреми в една от челните позиции.