Черноморец (Бургас) загуба с 1:3 след драматичен обрат от Локомотив (Горна Оряховица) на стадион "Лазур". Двубоят от 21-ия кръг на първенството в "Б" група беше спечелен от тима на Сашо Ангелов, който с успеха събра 44 точки и остана на една пред третия Пирин (Благоевград), записал служебна победа с 3:0 над Спартак (Варна). Черноморец пък остава в зоната на изпадащите и с 19 точки е на 14-ото място.

Първото попадение на "Лазур" падна в 30-ата минута. При втората опасност пред вратата на Локо (ГО) домакините поведоха. Галин Димов изведе по блестящ начин капитана Деян Христов, който остана очи в очи срещу стража на гостите Рашков и със силен удар по земя отбеляза в долния ляв ъгъл - 1:0.

Малко преди края на първата част Деян Христов имаше още две ситуации, в първата стреля отстрани вратата, а при втората стражът Рашков се намеси. Галин Димов също шутира, но кълбото мина встрани от врататa. Така завърши и първото полувреме с гол преднина в полза на Черноморец.

През втората част избраниците на Неделчо Матушев за втори пореден мач допусна гол от съблекалнята, както и с Локомотив (Мездра) през уикенда само, че от дузпа. В 50-ата минута след центриране в наказателното поле на бургазлии, най-съобразителен се оказа Янаки Смирнов, който изравни с глава - 1:1. Топката се отби в страничната греда и влезе във вратата на Янко Георгиев.

В 67-ата гостите от Горна Оряховица нацелиха и напречната греда. След свободен удар, появилият се като резерва Мирослав Иванов можеше да вкара и втори гол за своя тим. В 70-ата минута Деян Христов от състава на "акулите" стреля с глава, но топката мина над вратата на Рашков. В 77-ата гостите направиха пълeн обрат. След разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Анатолий Балъков и отблизко разстояние племенникът на Краси Балъков също наказа Янко Георгиев - 1:2.

След попадението "акулите" не можаха да реагират, имаше твърде малко време. Деян Христов стреля от свободен удар в заключителните минути, но топката срещна стената на гостите, а след това вратарят Рашков я улови при добавката. В заключителните секунди на срещата гостите от Горна Оряховица отбелязаха и трето попадение. В 89-ата отново Янаки Смирнов се разписа, оформяйки крайния резултат 1:3.

Черноморец (Бургас) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
1:0 Деян Христов (30), 1:1 Янаки Смирнов (50), 1:2 Антони Балъков (77), 1:3 Янаки Смирнов (89)

Черноморец: 1.Янко Георгиев, 3.Иван Стоянов, 2.Стойчо Атанасов, 20.Яни Пехливанов, 16.Стоян Калев, 22.Цветомир Цонков, 44.Галин Димов (4.Ростислав Петров), 87.Милен Танев (13. Даниел Бенчев), 10.Михаел Орачев (21.Денил Селимински), 11.Борислав Борисов, 18.Деян Христов (c)

Локомотив (Горна Оряховица): Р.Рашков, Д.Мицаков, Ма.Иванов, И.Харизанов, А.Фиданин, Л.Генчев, И.Карапетров ( 47 мин. К.Трифонов), Я.Генчев ( 63 мин. М. Иванов), Я.Смирнов, А.Балъков.