Етър спечели с 1:0 срещу Литекс и продължи серията си на четири поредни мача без загуба в контролите. Двубоят се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

След загубата от Янтра в първата си проверка, „виолетовите“ натрупаха три победи - срещу Сливен, Етър-2 и Литекс плюс равенство 1:1 като гост на елитния Черно море.

Първата част на мача с гостите от Ловеч почти не предложи възможности и закономерно завърши без голове. Втората обаче започна с попадение – в 47-ата минута Евгений Илиев бе изведен чудесно сам срещу вратаря от Мартин Тошев и откри резултата.

В игра за Етър се появи и възстановеният опитен нападател Даниел Младенов. Гостите също потърсиха попадение за изравняване, но не успяха и мачът завърши 1:0.

На смяна за "виолетовите" влезе Марио Балъков, който е племенник на легендата Красимир Балъков и син на брат му Иво.

До края на подготовката на "болярите" предстои и гостуване на дублиращия тим на Лудогорец на 4 февруари, а стартът на пролетния полусезон е с домакинство срещу Монтана на 14 февруари.

Съставът на Етър: Християн Славков, Кристиян Кънчев, Крум Стоянов, Кольо Станев, Георги Александров, Емануил Личев, Георги Ангелов, Валери Христов, Евгений Илиев, Мартин Тошев, Алехандро (Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Атанас Атанасов, Даниел Младенов, Росен Върбишки, Мариян Иванов, Христо Митев, Здравко Илиев, Марио Балъков, Николай Янков, Павел Иванов, Георги Иванов).