Лидерът в Северозападната Трета лига Кариана (Ерден) продължи победния си ход след успех с 3:1 във Видин над местния Бдин. Мачът бе от 24-ия кръг на първенството, в което тимът на Атанас Джамбазки вече има 19 победи.

Домакините поведоха в 20-ата минута чрез Калоян Цветков. С мощен изстрел Ангел Русев успя да изравни за Кариана в 44-ата минута.

След почивката ерденци доминираха изцяло, а капитанът Евгени Игнатов - Бамзето успя да блесне с гол и асистенция. В 63-ата минута топката срещна ръката на Денис Георгиев и реферът отсъди дузпа, която Игнатов реализира - 1:2. В края на мача голмайсторът Игнатов подаде на Стенислав Георгиев, който оформи окончателното 3:1.

Две отлични възможности за Кариана изпусна бившият голмайстор на Бдин - Цветомир Тодоров. С новите три точки тимът на Атанас Джамбазки събра 62 точки в актива си, с 13 повече от втория - съперникът си от Видин. Втори с 49 е Севлиево.