Банско победи с 1:0 Етър в контролна среща, която се игра на помощния терен на „Герена” снощи. Двата отбора почиват този уикенд и договориха проверка помежду си.

Първото полувреме премина без чисти положения и пред двете врати. В 45-ата минута Иван Топузов изведе в коридор Костадин Аджов, който бе съборен в наказателното поле от Ивайло Русев и реферът отсъди дузпа, вкарана от Димитър Крушовски. Това се оказа и единственото попадение в мача.

На вратата на Етър започна Цанков, пред него Русев и Макенджиев, бекове Битсенду и В. Йорданов. В средата на терена дебют направи сръбското попълнение Сърджан Урошевич, който остави добри впечатления. С него действаха още Кямил, Станкев и Русков, а в атака бяха Юсеф Идриси и Николай Николаев. След почивката влязоха Рашков, Гайдаров, Н. Петров, Димов, Господинов, Караиванов, Кралев, Фидел и Ивайло Петров.

През втората част Етър имаше превес, като играта се водеше в половината на съперника. Пропуск направи от чиста позиция Борислав Кралев, а отново след негов удар топката срещна и гредата. Краят на мача дойде при 1:0 за съперника.

"Стана хубава контрола на хубав терен. Дадох шанс на всички футболисти, всеки да покаже какво може. Не използвах само Томаш, Тодор Колев и Какалов. Доволен съм, мачът беше отлична подготовка за предстоящите двубои срещу играещи по-прибрано съперници“, коментира пред клубния сайт треньорът на "виолетовите" Цанко Цветанов.