Втородивизионният Банско не успя да сътвори чудо и отпадна от турнира за Купата на България. Тимът с треньор Александър Томаш победи с 2:0 в осминафинал-реванш Хасково и бе на гол от сензация. В първия мач Хасково спечели с 3:0 и така с общ резултат 3:2 продължава на четвъртфиналите в турнира. Най-добър за победителите от Банско днес бе Венцислав Бенгюзов, който се отчете с гол и асистенция. В 12-ата минута Мартин Станкев откри резултата за Банско след хубаво подаване на Бенгюзов. Станкев овладя топката от въздуха и я прати под плонжа на вратаря на Хасково. В 26-ата минута банскалии имаха още една възможност за гол, но Виктор Шишков от няколко метра не успя да отклони топката към вратата след добро подаване на Руслан Иванов.

Още в 50-ата минута Банско поведе с 2:0 и съвсем завърза интригата. Венцислав Бенгюзов отбеляза попадението. В 70-ата минута домакините организираха добра контраатака, но след прострелно центриране двама се разминаха с топката на голлинията. До края на двубоя домакините опитаха всичко, за да стигнат до трети гол, който да прати срещата в продължение, но така и не успяха.

БАНСКО - ХАСКОВО 2:0
(0:3 в първия мач)
1:0 Мартин Станкев (10), 2:0 Венцислав Бенгюзов (50)

Двубоят по минути с БЛИЦ
10 - topka.jpg ГООЛ за Банско, голмайстор Мартин Станкев. Венцислав Бенгюзов напредна в половината на Хасково, изведе Мартин Станкев, който с удар от въздуха изпрати топката под плонжа на вратаря
26 - пропуска на Виктор Шишков, който от 4-5 метра не успя да отклони топката от въздуха, за да я продължи към вратата. Добро подаване на Руслан Иванов
45 - Край на първото полувреме.
-----------------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
70 - прострелно центриране за Банско, двама се разминаха пред голлинията
85 - smqna.jpg смяна в състава на Банско, на мястото на Венцислав Бенгюзов влиза Богомил Христов