Втородивизионният Банско победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в контролна среща, играна в Добринище. Така отборът на Йордан Самоковлийски продължи с добрите игри в проверките. Първоначално Банско започна с повечето резервни състезатели, тъй като утре в 11:00 часа отборът има още една контрола - с македонския Дрита. След като обаче “орлетата” поведоха в резултата, се наложи в игра да влизат титулярите за Банско, които обърнаха мача.

След като двата отбора не си вкараха гол през първото полувреме, Антонио Хаджииванов откри резлутата за тима от Благоевград в 57-ата минута. Това бе първи гол за “орлетата” в досегашните три контроли. Всъщност Пирин загуби и предните две - от Локо (Сф) и Калиакра.

В последните 15 минути Николай Иванов и Калоян Стоянов вкараха две попадения за Банско, като и двамата се разписаха, след като засичаха топката с глава, пише е-79. Много силно след почивката се включи доскорошното “орле” Венцислав Бенгюзов, като именно той бе в основата и на двете попадения.