Банско завърши 1:1 в контролата си срещу втория отбор на Динамо (Москва). Срещата беше неофициален дебют за Йордан Самоковлийски начело на тима от зимния курорт.

За руснаците се разписа Илийн в 14-ата минута, а освен това гостите удариха две греди, както и пропуснаха доста положения. В 83-ата минута, дошлият на проби в Банско Никола Иванов, вкара изравнителното попадения. Играчът само преди дни беше освободен от Монтана, където също бе на проби.

Младежкият национал Венцислав Бенгюзов изненадващо се появи в игра за Банско. Той стана поредното “орле” в отбора на Йордан Самоковлийски, който още в понеделник обяви, че очаква до дни още двама бивши играчи на Пирин (Благоевград) - Юлиян Попев и Георги Георгиев.

Следващата контрола за Банско е на 12 юли във Велинград - срещу завърналия се в "А" група "Ботев" (Пловдив). Динамо (Москва) пък ще приключи лагера си в Банско с контролна среща на 7 юли с новака в елита Пирин (Гоце Делчев).