ВтородивизионниятБанско победи елитния арменски Пюник с 2:1 в третата си контролна среща на лагера в Турция. Противникът откри резултата в 52-ата минута с гол на арменския младежки национал Виулен Айвазян след колективна грешка в нашата отбрана.

Секунди по-късно обаче Калоян Стоянов изравни, след като се оказа най-съобразителен при меле пред вратата на Пюник. В 72-ата минута след отлично центриране на Ради Калистрин от ляво Мартин Станкев засече топката в мрежата за 2:1.

Това бе първата им победа за Банско на лагер сбора в Турция. Преди това момчетата на треньора Александър Томаш загубиха от румънския Брашов и завършиха наравно с узбекистанския шампион Буньодкор.

Следващият четвърти мач по предварителна програма на футболистите на Банско трябва да се играе на 15 февруари срещу украинския Олександрия.