Банско се разправи с категоричното 4:1 срещу подмладения третодивизионен Септември (София) в контролна среща, играна в Сандански.

Избраниците на Николай Митов откриха първи резултата с гол на бургазлията Петър Генчев, но малко преди края на първата част банскалии изравниха с малко случаен гол, като при удар на Красимир Илиев топката направи рикошет и подлъга вратаря Емил Петров.

Атанас Чепилов бе точен за 2:1 за Банско веднага след почивката от дузпа, а защитникът Любомир Илиев вкара за 3:1. Крайното 4:1 оформи Антонио Ласков от втора дузпа.

Треньорът на Банско Иван Атанасов не можа да разчита на болните Борислав Хазуров, Владислав Мирчев, Милен Лефтеров, Георги Фикийн и Илия Мунин.

Наставникът на Септември Николай Митов пък изпробва дошлите на проби Джегедже Яя и Самсун Джегеде.