Банско победи представителя на словашкото първенство - Спартакс (Юрмала) с 2:1 в първата контрола по време на лагера в Анталия. Банскалии доминираха тотално в мача и можеха да победят и с по-категоричен резултат. Венцислав Бенгюзов откри резултата в 16-ата минута с уникален гол. При опит аз центриране от 35 метра той прехвърли вратаря Давидов и насочи топката в сглобката. До края на полувремето обаче стражът спаси опасни удари на Павлов и Близнаков. В 75-ата минута бе отменен гол на Виктор Шишков заради засада, а 60 секунди по-късно Янислав Иванов с удар от 20 метра уцели страничната греда. В 87-ата минута след центриране на Георги Кременлиев - Слави Шопов, отблизо отбеляза втори гол за Банско. В последната минута Логинов с удар от около 20 метра отбеляза почетното попадение за латвийците./БЛИЦ