Локомотив (Горна Оряховица) с лекота преодоля скромния Манастирище и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Избраниците на Сашо Ангелов прегазиха аматьорите с 4:1.

Още до почивката "железничарите" взеха солиден аванс. Янаки Смирнов откри в 21-ата минута, Maриян Иванов удвои само три по-късно, а в 28-ата и Атанас Фиданин попадна в прегръдките на съотборниците си - 0:3.

В 40-ата племенникът на Красимир Балъков – Антоний, вкара за 4:0 след втора асистенция на Красен Трифонов. В началото на второто полувреме за Манстирище от дузпа се разписа Светлин Симеонов-Пинчера, а до края нов гол не падна.