На днешния 30 март през 2006 година Тодор Батков влиза във фолклора. Адвокатът изрича култовата реплика “Дис бритиш хомосекшуъл броук дъ гейм (б.р. - този британски хомосексуалист развали мача) по адрес на главния съдия Майк Райли.

Думите на Батков са след загубата на “Левски” с 1:3 от Шалке 04 в първи четвъртфинал за Купата на УЕФА. В 35-ата минута, при резултат 1:0 за “Левски”, за влизане в средата на терена, при което дори не докосна противниковия състезател, втори жълт картон получи Седрик Бардон. Французинът имаше няколко груби прояви преди това и реферът го изгони в ранен етап от мача. Впоследствие немците стигнаха до обрат за 3:1. Головете отбелязаха Варела, Линкълн и Асамоа.