Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

“Левски” победи румънския Пандури с 1:0 в последната си контролна среща по време на лагера в Австрия. Единственото попадение в мача беше реализирано от Базил де Карвальо.

Двубоят започна със закъснение заради проливен дъжд. В края на мача валежът отново се усили. Срещата протече при наводнен терен, който на моменти затрудни придвижването на топката.

Базил де Карвальо откри резултата в 19-ата минута, когато прати топката във вратата, след като беше изведен зад гърба на защитата от хубав пас на Марсиньо.

В следващия четвърт час “сините” можеха да удвоят аванса си, но Базил де Карвальо и Симеон Райков демонстрираха неточен мерник.

При най-чистите положения за Пандури Григораш прехвърли и вратата в опита си да прати топката над Пламен Илиев, а Кемнару с глава стреля над рамката.

Това беше последната проверка на “Левски” преди първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа на 19 юли, където най-вероятно ще срещне ФК Сараево. По-рано днес резервите на “сините” направиха 3:3 с третодивизионния австрийски Золенау.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
Срещата започна с повече от 10 минути закъснение заради проливен дъжд
1 –  Начало на мача
10 - Старокин с шпагат спира пробив на Мистор по дясното крило
13 - Далечен удар на Марсиньо, вратарят Нинготе избива в корнер
18 - Пробив на Старокин отляво, вратарят на румънците пресича центрирането му
19 - ГОООЛ! Базил де Карвальо простреля Нинготе, след като получи хубав пас от Марсиньо зад гърба на защитата
24 - Пробив на Карим по дясното крило, но центрираната топка попадна в защитник на "Левски"
26 - Удар на Базил де Карвальо минава над вратата на Пандури
29 - Топката минава над вратата на Пламен Илиев след далечен удар на Манеле
31 - Мокрият терен затрудни пробив на Симеон Райков отляво и той беше настигнат от защитата на Пандури
32 - Райков се оказа в чиста позиция в наказателното поле на румънците, но би над вратата
38 - Райков стреля над вратата от фаул
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме. Смяна в състава на "Левски". Иво Иванов заменя Симеон Райков
53 - Григораш опита да прехвърли Пламен Илиев, но топката мина и над вратата
57 - Марсиньо пробва удар от границата на наказателното поле, след рикушет топката става лесна за вратаря на румънците
61 - Станислав Ангелов стреля от 25 метра над вратата на Пандури
62 - Втора смяна в състава на "Левски". Христо Йовов ще играе на мястото на Станислав Ангелов
72 - Иво Иванов с тяло предотвратява опасност пред вратата на "Левски"
78 - Мурдер проби в наказателното поле на Пандури, но не успя да подаде точно към Христо Йовов или Базил де Карвальо
81 - Пламен Илиев спасява удар към вратата си
86 - "Левски" остава с човек по-малко, след като Кристовао Рамос получава червен картон след спречкване с Максим
87 - Кемнару стреля неточно с глава към вратата на "Левски"
87 - Трета смяна за "сините". Тодор Чаворски, който преди няколко часа донесе равенството 3:3 на резервите на "Левски" срещу Золенау, заменя Марсиньо
90 - Край на мача

“Левски” – Пандури 1:0
1:0 Базил де Карвальо (19)

“Левски”: 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Ромен Ели, 4.Станислав Ангелов, 6.Орлин Старокин, 8.Роман Прохазка, 45.Владимир Гаджев, 31.Марсиньо (87-17.Тодор Чаворски), 11.Симеон Райков (46-5.Иво Иванов), 16.Кристовао Рамос, 19.Базил де Карвальо
Резерви: 5.Иво Иванов, 10.Христо Йовов, 17.Тодор Чаворски

Пандури: 80.Нинготе, 2.Влад, 18.Унгурушан, 3.Виейра, 6.Манеле, 5.Рашит, 24.Максим, 16.Мистор, 20.Карим, 32.Матулевичус, 14.Ибех
Резерви: 12.Хорват, 4.Рушу, 19.Кожок, 23.Раша, 8.Кристеа, 27.Кемнару, 26.Алзамех, 3.Игнеа, 17.Лупу, 9.Григораш, 7.Бакила