Аутсайдерът в Западната "Б" група Бдин успя да измъкне 2:2 при гостуването на Локомотив (Мездра) в първата контрола и за двата отбора от зимната подготовка. Бившият кадър на ЦСКА Христо Марашлиев направи дебют като наставник на тима от Видин в този мач.

Избраниците на Войн Войнов бяха по-активният отбор през по-голямата част от двубоя, но с пропуски се отличиха новите попълнения Десислав Русев и Боян Табаков.

Срещата започна с лек домакински натиск, като в 12-ата минута преотстъпеният от Левски Борислав Балджийски изведе Десислав Русев очи в очи с вратаря на Бдин, но ударът на бившия нападател на Вихрен премина покрай вратата. Две минути по-късно след грешка в защитата на Локомотив Цветослав Тодоров овладя топката, но ударът му попадна право в тялото на Линков.

В 19-ата минута Русев стреля остро успоредно на вратата, но Боян Табаков отблизо не успя да открие резултата. Само две минути по-късно противно на логиката гостите поведоха в резултата. След центриране от корнер Ценков отблизо засече топката с глава за 0:1.

В 23-ата за игра с ръка на защитник на Бдин в наказателното поле бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Анатоли Тодоров, който бе безпогрешен и изравни - 1:1. Две минути след това бившият играч на "железничарите" Зоран Цветкович направи безумна грешка в полето на Бдин и Анатоли Тодоров с хубав прехвърлящ удар изведе домакините напред в резултата - 2:1.

В 55-ата минута след центриране от фаул в полето на Локомотив, влезлият като резерва Павел Ковачев изравни резултата. До края на мача и двата отбора не сътвориха нищо интересно, въпреки че домакините владееха повече топката и натискаха своя противник. Следващата контрола на Локомотив е в сряда срещу Балкан (Ботевград), като проверката ще се играе отново на изкуствения терен в Мездра.

Локо (Мз): Йордан Линков, Мартин Кавдански, Венцислав Василев, Кирил Джоров, Николай Христозов, Димитър Петков, Виктор Софрониев, Борислав Балджийски, Анатоли Тодоров, Боян Табаков, Десислав Русев (Йордан Господинов, Георги Тодоров, Исидор Наджи, Цветан Зарев, Здравко Станков, Любомир Тодоров, Руслан Иванов, Майкъл Тевия, Оливър Георгиев, Боян Бойчев, Пламен Димиев, Людмил Зарев, Владислав Стоянов)

Бдин: Стефанов, Куанг, Начев, Соколов, Цветкович, Танев, Маринов, Ценков, Тодоров, Никифоров, Пасков (Станчев, Коларов, Колев, Ковачев, Кирилов, Михайлов)