Бдин (Видин) победи с 2:1 Велбъжд (Кюстендил) в контролна среща, играна в близкото до Сандански село Дамяница.

Тимът от Западната "Б" група изоставаше с 0:1 на почивката, но през второто полувреме избраниците на Николай Нинов вкараха 2 гола и стигнаха до обрата.

В 50-ата минута Ангел Цолов опита центриране, но топката се отби в играч на Велбъжд и влезе в мрежата. В 70-ата Борислав Хазуров с плътен удар отбеляза за крайното 2:1.

Бдин започна в състав Димитър Симеонов, Георги Николов, Цветан Зарев, Мирослав Ризов, Петър Кюмурджиев, Мартин Керчев, Димитър Петков, Николай Цветков, Петър Петров, Борислав Хазуров и Цветослав Тодоров. След почивката в игра влязоха Христо Матев, Ивайло Иванов, Иван Мишев, Ангел Цолов, Антонио Ласков, Куатара Мамаду и Тодорин Димитров.

Следващата контрола на Бдин е в събота, като се очаква потвърждение от Любимец за нея.