Бдин (Видин) победи с 3:2 Пирин (Гоце Делчев) в контрола между два отбора от Западната "Б" група. Проверката се игра в Сандански.

Пирин откри резултата с гол в 37-ата минута. Веднага след почивката Цветослав Тодоров с хубава странична ножица изравни. Попадение падна, когато тимът от Видин беше останал с 10 души на терена, след като Куатара Мамаду получи червен картон. След споразумение между двата щаба в игра за Бдин влезе замененият на полувремето Ангел Цолов.

В 70-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на Пирин бе отсъдена дузпа в полза на Бдин, която Борислав Хазуров хладнокръвно реализира. В 80-ата минута Цветослав Тодоров отбеляза втория си гол, след като бе изведен сам срещу вратаря от Николай Цветков-Демона.

Старши треньорът на Бдин Николай Нинов започна мача в състав: Тодор Кючуков, Георги Георгиев, Георги Николов, Ангел Цолов, Петър Кюмурджиев, Куатара Мамаду, Мартин Керчев, Николай Цветков, Иван Мишев, Антонио Ласков и Борислав Хазуров. След почивката в игра влязоха вратарят Христо Матев, Ивайло Иванов, Цветан Зарев и Цветослав Тодоров.

Следващата контролна среща на Бдин е в петък срещу Банско.