Завърналият се в Западната "Б" група Бдин (Видин) завърши 0:0 като гост на третодивизионния сръбски Тимок (Зайчар).

Още в началните минути на контролата избраниците на Альоша Андонов имаха шансове за гол, но ударите на Десислав Русев бяха блокирани от вратаря на домакините. През втората част българите имаха претенции за дузпа, но съдията не посочи бялата точка.

Два далечни удара отправи и Николай Цветков-Демона, но встрани от вратата. През второто полувреме футболист на домакините получи червен картон, но на негово място в игра влезе нов човек.

Съставът на Бдин: Станислав Антонов, Мариян Станчев, Ивайло Иванов, Иван Иванов, Цанислав Карасинкеров, Любомир Иванов, Калоян Цветков, Николай Хаджиниколов, Цветомир Тодоров, Десислав Русев и Марио Близнаков. След почивката в игра влязоха Димитър Симеонов, Цветан Зарев, Георги Илиев, Петър Трифонов, Георги Николов, Иван Здравков, Борислав Борисов, Николай Цветков, Иван Мишев, Александър Соколов, Даниел Михалов и Детелин Ченешков.

Поради травми и заболяване срещата пропуснаха Марио Метушев, Ангел Цолов и Куатара Мамаду, пише още fcbdinvidin.com. След мача домакините поканиха отбора на Бдин на вечеря. Ръководствата на двата клуба се договориха да продължат контактите и съвместната си работа.

На 7 август от 18:00 часа Тимок (Зайчар) гостува на Бдин във Видин за официалното представяне на отбора преди старта на първенството. На 1 август Бдин приема Чавдар (Бяла Слатина), а на следващия ден избраниците на Альоша Андонов играят във Враца с "Ботев".