Вихрен спечели с 3:1 домакинството си на Беласица в регионалното дерби от 23-ия кръг Втора лига. Динчо Йовчев даде преднина на гостите от Петрич в 36-ата минута, а след почивката футболистите на Борислав Кьосев осъществиха обрат. 

Марио Ивов изравни в началото на втората част. Даниел Манолев направи 2:1 в 86-ата минута, а голмайсторът Лео Пимента оформи крайното 3:1 в третата минута на добавеното време. 

Вихрен събра 41 точки и се завърна на третата позиция, Беласица е на последното място с 12 т. 

ВИХРЕН - БЕЛАСИЦА 3:1
0:1 Динчо Йовчев (36), 1:1 Марио Ивов (48), 2:1 Даниел Манолев (86), 3:1 Лео Пимента (90+3)

През първото полувреме имаше и напрежение на терена, включително и размяна на удари между играчите: