Беласица победи с 2:0 Спартак (Плевен) в мач от 13-ия кръг на Втора лига и прекъсна серията си от 3 поредни срещи без успех. Точни бяха Ирфан Садик и Аксел Таонса. Бела събра 23 точки и се изкачи на третото място във Втора лига. Лидерът Пирин (Благоевград) е с 30 точки, а втори с 26 е Монтана.

В друг мач от днешната програма Дунав изненада ЦСКА 1948 II, който в миналия кръг отвя с 5:0 Пирин в Благоевград. Русенци, водени от Георги Чиликов, успяха да вземат трите точки от Бистрица. Денислав Минчев даде преднина на Дунав в 48-aта минута, а в 56-ата големият талант на ЦСКА 1948 Марто Бойчев изравни. Победното попадение за Дунав реализира Джан Хасан в 83-ата минута.

Русенци се изкачиха на осмото място с 19 точки. Вторият отбор на ЦСКА 1948 e също с 19 на деветата позиция. Дубълът на "червените", воден от Иван Иванов, беше в серия от 6 поредни победи в първенството.

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ:

18 октомври 2024 г., петък, 14:15 часа
Монтана - Пирин (Благоевград) 1:1
1:0 Димитър Буров (19), 1:1 Александър Дюлгеров (90+3)

18 октомври 2024 г., петък, 16:00 часа
Янтра (Габрово) - Лудогорец II 2:0
1:0 Мартин Тошев (34), 2:0 Айвън Ангелов (43)

Миньор (Перник) - Несебър 0:0

19 октомври 2024 г., събота, 16:00 часа
Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 2:0
1:0 Ирфан Садик (48), 2:0 Аксел Таонса (62)

Локомотив (Горна Оряховица) - Ловеч 0:0

ЦСКА 1948 II - Дунав (Русе) 1:2

0:1 Денислав Минчев (48), 1:1 Марто Бойчев (56), 1:2 Джан Хасан (83)

19 октомври 2024 г., събота, 17:30 часа
Етър (Велико Търново) - Спортист (Своге) 1:1
0:1 Алпай Рамадан (14), 1:1 Ибрахим Кейта (90+2)

20 октомври 2024 г., неделя, 16:00 часа
Струмска слава (Радомир) - ЦСКА II
Ботев II (Пловдив) - Фратрия (Бенковски, обл.Варна)
Марек (Дупница) - Добруджа (Добрич)

ВИЖТЕ КЛАСИРАНЕТО!

Ето тази снимка и тези усмивки чакахме! ЦСКА 1948 II Дунав 1:2 0:1 Денислав Минчев (47') 1:1 Мартин Бойчев (56') 1:2 Джан Хасан (83')

Публикувахте от FC Dunav Ruse в Събота, 19 октомври 2024 г.