Беласица спечели турнира "Петричка пролет". На финала домакините победиха Септември (Симитли) с 3:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1.

В 6-ата минута главният съдия Иван Бабанов даде фаул, оспорван бурно от треньорския щаб и футболистите на гостите. Владимир Кабранов изпълни отлично пряк свободен удар от 20 метра и прониза вратаря Васил Христов за 1:0.

В 52-ата минута при въздушен двубой между Благой Таушанов и Антон Гущеров се стигна до неприятен инцидет - Таушанов падна на лявата си ръка и извади рамо. Веднага бе откаран в болница.

В 88-ата минута Илия Тафров повали в наказателното поле Методи Костов и реферът посочи "бялата точка" - дузпа. Потърпевшият я превърна в гол за 1:1. При дузпите по-здрави излязоха нервите на "комитите", които заслужено вдигнаха и купата на победителя.