Беласица спечели дербито срещу Марек в баража за влизане в Югозападната “В“ група. Тимът от Петрич надви след изпълнение на дузпи, след като в редовното време резултатът беше 1:1. Бела водеше до 90-ата минута, но в последните секунди Александър Митушев си вкара автогол и доведе двубоя до дузпи, тъй като по регламент няма продължения. Двубоят се игра на стадиона на НСА в "Студентски град". И двата отбора имаха солидна подкрепа, феновете бяха въоръжени със зурли и тъпани.

През цялата среща по-активният отбор бе Марек. Дупничани владееха повече топката и създадоха по-опасните положения. В 36-ата минута обаче Беласица стигна до гол чрез Деня Драганич, който получи топката на точката за изпълнение на дузпа и с хубаво воле откри резултата.

През втората част отново Марек игра по-активно. Сериозен пропуска за тима от Дупница направи Джордан Николов в 65-ата минута, когато не успя да в кара сам срещу вратаря. Така се стигна и до 89-ата минута, когато при центриране отдясно бранителят на Беласица Александър Митушев си отбеляза автогол за 1:1. Според регламента веднага след изтичането на редовните 90 минути двата отбора пристъпиха към изпълнение на дузпи, при които по-точно бяха играчите на Беласица.

За тима от Петрич точни бяха Георгиев, Дамянов, Янкулов, Танчев и Стоименов, а за Марек се разписаха Димитров, Виячки, Шопов, Георгиев, а Божков пропусна четвъртото изпълнение./БЛИЦ